Hastanemiz Ameliyathanemiz


 

Hastanemiz ameliyathanesinde Laminar Hava Akımı ile havalandırılan tam teşekküllü beş ameliyat salonu bulunmaktadır. Laminar hava akımı sayesinde filtrelerden geçirilerek temizlenen hava, her bir salona ayrı ayrı tepeden üflenmekte ve dipten emilerek dışarı atılmaktadır. Bu sistem dünyada ameliyathanelerde kullanılan en temiz ve en sağlıklı havalandırma sistemdir. Ayrıca ameliyathanemizin bütün yüzey kaplamalarında antibakteriyel ve antistatik malzemeler kullanılmıştır. Beyin ve Sinir Cerrahisi ameliyathanesinde bulunan teçhizatın bir kısmını sayacak olursak:

  • Zeiss OPMI Vario S88 Ameliyat Mikroskobu : Dünyada kullanılmakta olan en yeni ve en gelişmiş modellerden biridir. Ameliyat sahasındaki dokuların onlarca kez büyütülmesini ve ameliyat alanının aydınlatılmasını sağlar. Mikrocerrahi'nin temel cihazıdır.
  • Midas Rex Yüksek Devirli Elektrikli Drill : Dünyada kullanılmakta olan en kaliteli marka ve modeldir. Kafa ve omurga kemiklerini en az hasarla ve en hızlı şekilde kesmeye yarar.
  • Philips C- kollu Skopi : Ameliyat sırasında plaklama, vidalama gibi işlemlerde yön ve mesafe tayini imkanı sağlar.
  • Elektrik kumandalı ameliyat masası : El kumandası ile kumanda edilen elektrik motorlu ameliyat masamız her türlü ameliyat pozisyonuna imkan tanıyacak özelliktedir.
  • Drager Fabius GS Anestezi Cihazı : Dünyadaki en gelişmiş birkaç anestezi cihazından biridir. Genel anestezi altında ameliyat olan hastalarda anestezi riskinin en aza düşürülmesinde anestezi cihazının gelişmişliği çok ciddi bir etkendir.
  • KLS Martin Ameliyat Lambası : Dünyadaki en kaliteli markalardan biridir.
  • KLS Martin Elektrokoter : Dünyadaki en kaliteli elektrokoter markalarından biridir. Kanamayı durdurmak ve dokuları açmak için kullanılır.
  • Cerrahi Setler : Hastanemizde beyin ve sinir cerrahisi ameliyatları için gerekli olan bütün ameliyat setleri bulunmaktadır. Bunlar: Bel ve Sırt Omurga Cerrahisi Seti, Boyun Omurga Cerrahisi Seti, Kafa cerrahisi Seti, Mikrocerrahi Seti, Transsfenoidal Hipofiz Cerrahisi Seti, Anevrizma Cerrahisi seti, Yaşargil Leyla Ekartör Sistemi, Mayfield Kafa Sabitleme Seti.